Međunarodna akcija pojačane kontrole saobraćaja od 13. do 19. aprila,

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije sprovešće od 13. do 19. aprila ROADPOL (evropska mreža saobraćajnih policija) akciju, usmerenu na otkrivanje i sankcionisanje prekršaja prekoračenja brzine, u okviru koje će se 15. aprila realizovati akcija „Speed Marathon“, kada će brzina biti merena neprekidno u trajanju od 24 časa.

Policija, foto: AI
Policija, foto: AI

U cilјu efikasnijeg sprovođenja ove akcije i povećanja bezbednosti saobraćaja na putevima, pozivamo građane da, do nedelјe 12. aprila, dostave na imejl adresu usp@mup.gov.rs, predloge deonice puteva na kojima će pripadnici saobraćajne policije vršiti kontrolu brzine tokom „Speed Marathon“-a.

Predlozi treba da sadrže preciznu lokaciju, odnosno putni pravac i mogu se odnositi kako na puteve u naselјu, tako i van naselјa.

Ministarstvo unutrašnjih poslova još jednom apeluje na vozače da poštuju ograničenja brzine i prilagode vožnju uslovima na putu, jer je nepropisna i neprilagođena brzina najčešći uticajni faktor najtežih saobraćajnih nezgoda.

Najnovije na portalu

Poljoprivreda

Aktuelnosti

Samo legitimna udruženja poljoprivrednika na razgovorima sa …

[kl_kursna_top]
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Nema komentara. Budite prvi!